رویداد

تعویض دیفیوزرهای ۳ و ۴ نیروگاه حرارتی ذوب آهن اصفهان

مسعود ملکی، سرپرست نیروگاه حرارتی  شرکت با اعلام این خبر گفت: در ادامه طراحی، ساخت و نصب دیفیوزر شماره 4 نیروگاه حرارتی، تعویض دیفیوزر شماره 3 این نیروگاه نیز با موفقیت به اتمام رسید و برنامه ریزی برای تعویض دیفیوزر شماره 5 این نیروگاه  نیز در دستور کار قرار گرفت.
ایرج قائدی، مهندس ارشد توربین نیروگاه حرارتی به تشریح اقدامات انجام شده در این پروژه پرداخت و گفت: نقش برج های خنک کننده در افزایش بازدهی نیروگاه، افزایش تولید برق و کاهش مصرف آب، حائز اهیمت است.
قائدی افزود: با توجه به این که سازه های فلزی دیفیوزرهای قبلی برج خنک کننده این نیروگاه پس از 50 سال کارکرد مداوم و در اثر رسوبات مواد شیمیایی و خوردگی شدید و همچنین ارتعاشات تجهیزات مکانیکی دوار، دچار ترک و ریزش شده و فاقد بازدهی مناسب بودند، نسبت به تعویض آن ها اقدام شد.
وی گفت: دیفیوزرهای جدید از جنس فایبرگلاس و مقاوم در برابر لرزش، آتش و اشعه خورشید و همچنین ضد زنگ زدگی و ضد باکتریال است. تعویض این 2 دیفیوزر موجب افزایش بازدهی و بهبود تبادل حرارتی برج ها و نهایتا رفع بخشی از محدودیت های تولید شد.
سرپرست نیروگاه حرارتی گفت: شرکت فرانگر زرفام، مدیریت راهبری و پشتیبانی ماشین آلات و خودروهای سنگین  و همکاران تولید و توزیع برق شرکت به ویژه سرپرست دفتر فنی مدیریت همکاری شایسته و فعالی داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *